150 lat innowacji – Fundacja Zdrowie i Edukacja AdMeritum uczestniczyła w jubileuszu Lilly

Prezeska Fundacji Zdrowie i Edukacja AdMeritum, Ewa Pol, uczestniczyła w uroczystych obchodach 150-lecia firmy Lilly, które odbyły się w Rezydencji Ambasadora Stanów Zjednoczonych w Warszawie.

Wydarzenie było okazją do spotkania przedstawicieli środowiska medycznego, organizacji pacjenckich, ekspertów ochrony zdrowia oraz partnerów firmy. Jubileusz stał się również momentem refleksji nad dorobkiem Lilly – przedsiębiorstwa, które od półtora wieku rozwija innowacyjne terapie zmieniające życie pacjentów na całym świecie.

Szczególną uwagę uczestników zwróciło motto firmy: „Our legacy is what we do next” („Nasze dziedzictwo to to, co zrobimy dalej”), podkreślające znaczenie nieustannego rozwoju i poszukiwania nowych rozwiązań w medycynie.

Dla Fundacji Zdrowie i Edukacja AdMeritum szczególnie istotne są działania Lilly w obszarach diabetologii i leczenia choroby otyłościowej. To właśnie cukrzyca i otyłość należą dziś do największych wyzwań zdrowia publicznego, wymagających nie tylko dostępu do nowoczesnych terapii, ale również szeroko zakrojonej edukacji, profilaktyki oraz budowania świadomości społecznej. Od lat angażujemy się w inicjatywy wspierające pacjentów i promujące kompleksowe podejście do leczenia tych chorób, dlatego z uznaniem obserwujemy rozwój innowacyjnych rozwiązań terapeutycznych w tych dziedzinach.

Dziękujemy firmie Lilly za zaproszenie do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. Z okazji 150. rocznicy działalności składamy serdeczne gratulacje oraz życzymy kolejnych sukcesów w opracowywaniu nowoczesnych terapii, które będą odpowiadać na potrzeby pacjentów i przyczyniać się do poprawy jakości ich życia w wielu obszarach terapeutycznych.