Aktualności

Raport „Nowoczesne monitorowanie stężenia glukozy fundamentem optymalizacji opieki nadosobami z cukrzycą w Polsce”

Fundacja Zdrowie i Edukacja Ad Meritum objęła patronatem raport pt. „Nowoczesnemonitorowanie stężenia glukozy fundamentem optymalizacji opieki nad osobami z cukrzycąw Polsce”. Publikacja stanowi kompleksową analizę znaczenia systemów ciągłegomonitorowania glukozy (CGM) w poprawie jakości leczenia oraz życia osób z cukrzycą. Raport wskazuje jednoznacznie, że nowoczesne technologie w diabetologii nie są już

Więcej
Fundacja Zdrowie i Edukacja Ad Meritum objęła patronatem VII Forum Liderów

W dniach 23-24 kwietnia odbyło się VII Forum Liderów organizowane przez PolskieStowarzyszenie Diabetyków – jedno z kluczowych wydarzeń integrujących środowiskoorganizacji pacjenckich w Polsce. Forum stanowi ważną przestrzeń do wymianydoświadczeń, budowania współpracy oraz prowadzenia dialogu na temat wyzwań ikierunków rozwoju systemu ochrony zdrowia, ze szczególnym uwzględnieniem rolipacjentów i ich reprezentantów. Fundacja

Więcej
II Światowy Dzień Choroby Parkinsona.

10 kwietnia w Warszawie odbyła się konferencja naukowa pt. „II Światowy Dzień Choroby Parkinsona – Świadomość, wsparcie, postęp w leczeniu”. Wydarzenie zostało zorganizowane przez SekcjęSchorzeń Pozapiramidowych PTN oraz Polskie Towarzystwo Choroby Parkinsona i Innych ZaburzeńRuchowych. Podczas konferencji eksperci i lekarze specjalizujący się w chorobie Parkinsona dzielili się wiedzą orazdoświadczeniami. Wśród

Więcej
Udział Fundacji Zdrowie i Edukacja Ad Meritum w warsztatach dotyczących badań klinicznych

Fundacja Zdrowie i Edukacja Ad Meritum aktywnie włącza się w działania na rzeczzwiększania świadomości dotyczącej badań klinicznych. Nasza wiceprezeska, ElżbietaBrzozowska, wzięła udział w warsztatach poświęconych tej tematyce, zorganizowanychprzez grupę „Aktywni w Badaniach Klinicznych” działającą przy Agencji Badań Medycznych. Grupa, której liderką jest dr Monika Zamarlik, przygotowała wydarzenie we współpracy zRzecznikiem

Więcej
Fundacja Zdrowie i Edukacja „Ad Meritum” współorganizatorem miniBAROMETR WHC 2026

Fundacja Zdrowie i Edukacja „Ad Meritum” była współorganizatorem Konferencji Eksperckiejz cyklu miniBAROMETR WHC 2026, poświęconej problemowi dostępności leczenia otyłości icukrzycy w Polsce. Wydarzenie zgromadziło przedstawicieli środowiska medycznego,ekspertów systemowych oraz organizacji pacjenckich, którzy wspólnie analizowali wyzwaniazwiązane z dostępem do świadczeń oraz możliwości ich poprawy. W debacie aktywny udział wzięły przedstawicielki Fundacji.

Więcej
Zespół ds. jakości żywienia w placówkach oświatowych i opiekuńczych

Posłanka Dorota Olko, dr Anna Makowska oraz przedstawiciel Ministerstwa Zdrowia –dyrektor Kuba Sękowski – to osoby, których zaangażowanie i skuteczność zasługują dziś naszczególne uznanie. Dziękujemy za determinację i doprowadzenie do finału działań, któremają kluczowe znaczenie dla poprawy zdrowia dzieci w Polsce. Mowa o efektach pracy Zespołu ds. jakości żywienia w

Więcej
Fundacja na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Leczenia Chorób Neurologicznych

Czy migrena to jedynie silniejszy ból głowy, a osoby na nią cierpiące przesadzają, opisującjej dramatyczne objawy? Niestety, takie przekonania wciąż są powszechne – i częstoprowadzą do niezrozumienia, a nawet lekceważenia chorych. Tymczasem fakty są jednoznaczne. Migrena dotyczy około 10–15% populacji, a jejprzewlekła postać występuje u 1–2% osób. Szacuje się, że

Więcej
Udział Fundacji w obradach Okrągłego Stołu nt. ekonomii zdrowia publicznego

Na zaproszenie Centrum Zdrowia Dziecka oraz Instytutu Rozwoju Spraw Społecznych(IRSS) Fundacja Zdrowie i Edukacja „Ad Meritum” wzięła udział w posiedzeniu OkrągłegoStołu pt. „Ekonomia zdrowia publicznego. Jak zatrzymać spiralę otyłości i cukrzycy wPolsce”. W spotkaniu uczestniczyli eksperci z zakresu medycyny, dietetyki, prawa i ekonomii, a takżeprzedstawiciele organizacji pozarządowych, w tym m.in.

Więcej