Aktualności

Fundacja Zdrowie i Edukacja Ad Meritum na ważnym spotkaniu w Ministerstwie Zdrowia dotyczącym programu KOS-BAR

Przedstawicielki Fundacji Zdrowie i Edukacja Ad Meritum, Ewa Pol i ElżbietaBrzozowska, wzięły udział w ważnym spotkaniu poświęconym programowi KOS-BAR –tematowi, który wciąż budzi najwięcej pytań wśród środowiska medycznego, pacjentów orazdziennikarzy. Dziękujemy Pani Dyrektor Dominice Kajce oraz Panu Ministrowi TomaszowiMaciejewskiemu z Ministerstwa Zdrowia, że znaleźli czas, abyśmy wraz z Prof. MariuszemWyleżołem,

Więcej
Fundacja Zdrowie i Edukacja Ad Meritum na Forum Organizacji Pacjentów

Fundacja Zdrowie i Edukacja Ad Meritum wzięła udział w Forum Organizacji Pacjentów –najważniejszym dorocznym wydarzeniu poświęconym roli organizacji pacjenckich wsystemie ochrony zdrowia, organizowanym przez Instytut Praw Pacjenta i EdukacjiZdrowotnej. Od dwóch dekad Forum gromadzi liderów stowarzyszeń i fundacji z całej Polski,przedstawicieli administracji publicznej, ekspertów oraz decydentów. Spotkanie,organizowane corocznie z okazji

Więcej
Uzależnienie od jedzenia – trudny temat w Dzień Dobry TVN

W programie Dzień Dobry TVN wyemitowano reportaż poświęcony uzależnieniu od jedzenia– tematowi trudnemu, często niezrozumianemu i wciąż zbyt rzadko traktowanemu poważnie. W materiale wystąpiły dwie pacjentki związane z naszą fundacją oraz kampanią „Na wagęzdrowia” Ela Brzozowska i Kasia Głowińska. To szczere historie, które pokazują, że uzależnienie od jedzenia nie jest

Więcej
Systemowe działania przeciw otyłości – posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds.zdrowego stylu życia i przeciwdziałania otyłości

Z inicjatywy Posłanki Małgorzaty Niemczyk w Sejmie RP odbyło się posiedzenieParlamentarnego Zespołu ds. zdrowego stylu życia i przeciwdziałania otyłości, poświęconesystemowym działaniom na rzecz ograniczenia narastającego problemu otyłości w Polsce.W centrum dyskusji znalazły się m.in. kwestie ograniczenia dostępu do żywnościwysokoprzetworzonej, zwłaszcza w placówkach edukacyjnych, a także omówienie założeńnowej amerykańskiej piramidy żywienia.

Więcej
Fundacja Zdrowie i Edukacja Patronem Konferencji Psychodietetyki

Fundacja Zdrowie i Edukacja Ad Meritum objęła patronatem 4. edycję KonferencjiPsychodietetyki  która odbędzie się 21 lutego w Warszawie.To wyjątkowe wydarzenie łączy praktykę kliniczną, terapię i dietetykę, stawiając w centrumrealne potrzeby pacjentów oraz praktyczne narzędzia pracy specjalistów.W ramach konferencji odbędzie się panel: „Leczenie oczami pacjenta – co pomaga, a coprzeszkadza leczeniu

Więcej
Poradnik dla osób chorujących na otyłość „Jak skutecznie leczyć otyłość?” – już dostępny w wersji drukowanej!

Z radością informujemy, że poradnik „Jak skutecznie leczyć otyłość?” jest już dostępny w formie drukowanej! To niezwykle ważny krok, który pozwoli nam dotrzeć z rzetelną, przystępną wiedzą do jeszcze szerszego grona osób chorujących na otyłość, ich bliskich oraz specjalistów. Ten poradnik nie mógłby powstać bez wsparcia firmy Medtronic, która w

Więcej
Sejm ogłosił rok 2026 Rokiem Profilaktyki Zdrowotnej

Z inicjatywy Wicemarszałek Sejmu RP Moniki Wielichowskiej Sejm ogłosił rok 2026 Rokiem Profilaktyki Zdrowotnej. To ważny krok w kierunku budowania zdrowego społeczeństwa, opartego na edukacji, profilaktyce i wspólnym działaniu W spotkaniu zorganizowanym w Sejmie z tej okazji udział wzięła nasza wiceprezeska, Elżbieta Brzozowska, która – reprezentując Fundację Zdrowie i Edukacja

Więcej
Konferencja „Zdrowie mózgu – nowy priorytet publiczny i cywilizacyjny”

16 grudnia odbyła się konferencja „Zdrowie mózgu – nowy priorytet publiczny i cywilizacyjny”, zorganizowana przez Koalicję Na Rzecz Zdrowia Mózgu, którą utworzyły wiosną tego roku Polskie Towarzystwo Neurologiczne, Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, Instytut Zarządzania w Ochronie Zdrowia Uczelni Łazarskiego oraz kilka organizacji pacjenckich, wśród których jest także nasza Fundacja.  W wydarzeniu,

Więcej